🔹 مجموعه گز شما را به خرید بهترین گز ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که گز خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.

خرید اینترنتی گز کیلویی در تهران با قیمت مناسب

آنچه در این مقاله می خوانید ....

قیمت بازار گز اصفهان
خرید اینترنتی گز کیلویی در تهران با قیمت مناسب در فروشگاه اینترنتی صنایع غدایی آرتا به فروش خواهد رسید.گز اصفهان از متداول ترین شیرینی های سنتی ایران است که در اکثر موارد از گزانگبین (گزخوانسار)، شکر، سفیده تخم مرغ و مغز پسته یا بادام تولید می شودو سابقه تولید این محصول به بیش از چند قرن می رسد و یکی از محصولاتی که به عنوان اولین صادارات کشور در زمان آقا محمد خان قاجار به جهان عرضه می شدو همجنین گز از معدود شیرینی ایی است که در آن از آرد، نشاسته و روغن استفاده نشده و با وجود ماندگاری زیاد هیچ ماده افزودنی غیر طبیعی قبیل رنگ ها، اسانس ها و نگهدارنده ها در ساخت آن بکار نمی رود و درجه مرغوبیت آن بستگی به نسبت مقدار گزانگبین( گز خوانسار) به مقدار شکر اضافه شده دارد. در گذشته تولید گز خوانسار جوابگوی تقاضا برای آن بود و قیمت آن نیز به مراتب پایین تر بود بطوری-که در ساخت نوعی گز (موسوم به نیمانیم) تا ۵۰% از گز خوانسار استفاده می شد. به علت كاهش چشمگير برداشت، گزانگبین درسالهاي اخير با مان هاي مشابه مثل ترنجبين و شير خشت جايگزين گرديده است.

گزانگبین

گزانگبین یا گز خوانسار یا انگبین گون یکی از مان های منحصر به فرد ایران است که تنها در حاشیه رشته کوه زاگرس در ارتفاع ۲ تا ۳ هزار متری از سطح دریا در اقلیم استپی سرد ایران یافت می شود.
هر چند پراکنش گون گزی در استان های غربی و مرکزی حتی در کشور عراق و ترکیه نیز گسترده است اما تولید جهانی گزانگبین محدود به مناطقی در استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و لرستان به-دلیل وجود حشره مولد، می باشد.
در گذشته افراد بومی مان گزانگبین را حاصل از فعالیت حشره ای به نام محلی پشه می دانستند.
فردریک در سال ۱۸۱۹ دو قرن قبل از اهالی خوانسار از تولید گز بوسیله حشره مطلع بود. تا کمتر از ۲۰ سال قبل، حتی پژوهشگران و متخصصان ایرانی عموماً بر این باور بودند که حشره قطعات دهانی خود را به درون نسوج تازه گیاه داخل نموده و از محل نیش حشره، گزانگبین به صورت ماده شکرک مانند و به رنگ سفید خارج می شود تا آن که بار دیگر نظر درست قبلی مبنی بر این که حشره خود عامل تولید است قوت گرفتد.
مان  ها موادی هستند با طعم شیرین که به طور طبیعی، یا بر اثر گزش حشرات و یا با ایجاد شکاف از تنه ی درختان یا برگ گیاهان بخصوصی، به خارج ترشح می گردند.
گز يكي از فرآورده هاي غذايي سنتي ايران است كه به جهت پاره اي از ويژگي ها ، در عرصه محصولات غذايي جهان منحصر بفرد است افزودني سنتي و معروف اين محصول، صمغ طبيعي به نام گز انگبين مي باشد كه به علت كاهش چشمگير برداشت آن درسالهاي اخير با مان هاي مشابه مثل ترنجبين و شير خشت و گز علفی جايگزين گرديده است.
فروش اینترنتی گزسکه در تهران

مواد گز

آب
آب مورد مصرف در تهیه گز بدون گز انگبین باید آب آشامیدنی باشد.

شکر

ویژگی­های شکر مور مصرف در تهیه گز بدون گز انگبین است.

گلوکز مایع
ویژگی های گلوکز مایع مورد مصرف در تهیه گز بدون انگبین است.

سفیده تخم مرغ
ویژگیهای سفیده تخم مرغ مورد مصرف در تهیه گز بدون گز انگبین باشد.بجای سفیده تخم مرغ، می­توان از پودر سفیده تخم مرغ استفاده نمود.

انواع مغزها
ویژگیهای انواع مغزها شامل مغز بادام،‌ مغز پسته،‌ مغز فندق و …. ، مورد استفاده در تهیه گز بدون گز انگبین، باید با استاندارد ملی ایران باشد.

نمایندگی گز اصفهان

 

خرید گز در تهران

خرید اینترنتی گز در تهران با قیمت مناسب در فروشگاه آرتا انجام خواهد رسید.

برای خرید اینترنتی گز می توان به فروشگاه آرتا مراجعه کرد.

فروشگاه ارتا دارای انواع گز و سوهان و پولکی و گز و شیرینی است.

 


مهندس صادقی

برای سفارش و مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره و فروش

🔹 مجموعه گز شما را به خرید بهترین گزها ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که گز خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
صنایع غذایی آرتا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120518588
شماره تلفن ثابت: 03134454606
شماره فکس: 03134460651
پست الکترونیکی: info@artagaz.com