🔹 مجموعه گز شما را به خرید بهترین گز ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که گز خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.

قیمت بهترین پولکی و نبات اصفهان

پولکی و نبات اصفهان به عنوان دو نوع سوغات این شهر تاریخی شناخته می شود. اصفهان علاوه بر سوغاتی معروف خود که همان گز است،دارای بهترین نوع پولکی و نبات نیز می باشد که می توانید آن را با بهترین قیمت ز تهیه کنید.

هر کدام از تولید کنندگان گز اصفهان در کنار تولیدات خود، تهیه این شیرینی سنتی را نیز در برنامه کاری خود دارند. پولکی در طعم های مختلفی چون گل سرخ، آویشن، بابونه و غیره به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود. این شیرینی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و مصرف آن با چای به جای قند یکی از رسوم رایج در اصفهان است که به دیگر شهر های کشور نیز راه یافته است.

قیمت بهترین پولکی و نبات اصفهان

این شیرینی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و مصرف آن با چای به جای قند یکی از رسوم رایج در اصفهان است

لیست قیمت فروش پولکی و نبات در کشور

لیست قیمت فروش پولکی و نبات در کشوراز آن جا که این شیرینی شبیه سکه و پول های کوچک است به این نام خوانده می شود. طعم های مختلف پولکی با قیمت های متنوع عرضه می شوند. از جمله انواع پولکی می توان مورد زیر را نام برد:

 • پولکی زنجبیلی
 • پولکی زعفرانی
 • پولکی کنجدی
 • پولکی نارگیلی
 • پولکی لیمویی
 • پولکی نعنایی و …

چای صبحگاهی یا عصرگاهی را می توان با پولکی صرف کرد. در هر صد گرم از این مواد خوراکی چربی، کلسترول، کربوهیدرات، سدیم، قند و پروتئین وجود دارد. بنابراین می توان بخشی از نیاز بدن به این مواد غذایی را از طریق مصرف پولکی تامین نمود.

لیست قیمت فروش پولکی و نبات در نقاط مختلف کشور با توجه به نوع خرید می تواند متفاوت باشد. از این رو برای خرید های کلی و عمده و خرید های جزئی نمی توان نرخ ثابت و یکسانی را تعیین کرد. به طور کلی خرید های عمده با قیمت مناسب تر و ارزان تری صورت می گیرد.

شرکت های پخش کننده پولکی و نبات اصفهان در ایران

شرکت های پخش کننده پولکی و نبات اصفهان در ایراندر هر صد گرم از پولکی و نبات ۳۱۳ کالری وجود دارد. علاوه بر این موادی همچون:

 • چربی، کلسترول، کربوهیدرات، سدیم، قند و پروتئین

نیز از دیگر مواد تشکیل دهنده پولکی می باشند. برای تهیه پولکی نیاز به موادی مانند:

 • شکر
 • آب
 • سرکه سفید
 • زعفران ساییده
 • کنجد

می باشد که در ابتدا باید شکر را در آب جوش به همراه سرکه و زعفران ریخت و روی حرارت قرار داد. سپس بدون حرکت قاشق فقط دسته شیر جوش را به صورت دورانی و یکنواخت باید تکان داد تا شکر به خوبی در آب ترکیب شود.

پس از قوام آمدن شکر، طعم های مختلف را می توان به آن افزود و آن را در کف یک سینی فویل دار پهن نمود و پس از خشک شدن بسته بندی کرد.

شرکت و کارگاه نبات سازی که در امر تولید پولکی اصفهان و پخش محصولات و سوغات اصفهان به شهر های مختلف کشور و نقاط دور و نزدیک ایران فعالیت دارند، در زمینه خرید و فروش ارقام مختلف نیز دارای واحد هایی در سراسر کشور می باشند. از این رو امروزه می توان انواع این تولیدات را در جای جای کشور تهیه و خریداری کرد.

نمایندگی فروش پولکی و نبات در ایران

نمایندگی فروش پولکی و نبات در ایرانپولکی یکی از فرآورده های جانبی مرتبط با صنعت شیرینی است که در هنگام تولید نبات از شیره ی نبات قابل تهیه است. برای تهیه این محصول نکاتی باید رعایت شود که عبارتند از:

 • سرکه از مواد لازم است که باید به این ترکیب افزوده شود تا از شکرک زدن آن جلوگیری نماید.
 • پولکی باید به اندازه کافی حرارت ببیند تا ترد و شکننده شود.
 • برای جدا کردن پولکی از فویل باید اجازه داد تا کاملا سرد شوند، در غیر این صورت به هم می چسبند.
 • هر گونه افزودنی به نبات یا پولکی قابل کاهش یا افزایش است.
 • مایه پولکی نباید زیاد حرارت ببیند چون سوخته شده و طعم تلخی به خود می گیرد.

نمایندگی فروش نبات در ایران این کالا را از محل تولید آن که استان اصفهان و به طور مشخص شهر اصفهان می باشد، خریداری کرده و به فروش انواع بسته بندی شده یا فله آن می پردازند. خریدار نبات نیز می تواند نوع فله آن را به صورت گرمی یا کیلویی تهیه نماید یا از مدل های بسته بندی شده آن استفاده کند.

این مراکز می توانند در زمینه فعالیت های مختلف این رشته نیز اطلاعات لازم را در اختیار مراجعین قرار دهند. به طور مثال:

 • قیمت نبات پایتخت
 • قیمت پولکی اصفهان
 • قیمت نبات زعفرانی
 • قیمت پولکی کنجدی
 • مراکز پخش نبات در کرج
 • قیمت نبات چوبی فله
 • بهترین مارک پولکی اصفهان
 • مراکز تولیدی نبات مشهد و پولکی لیمویی پایتخت
 • و مراکز فروش نبات فله و تولید نبات و آبنبات

از جمله برخی اطلاعاتی است که از طریق مراکز و دفاتر نمایندگی قابل دریافت است.

عرضه بدون واسطه پولکی و نبات در کشور

عرضه بدون واسطه پولکی و نبات در کشورمواد و افزودنی های مختلفی را برای طعم دار کردن پولکی و نبات می توان به آن افزود که زعفران که نوعی ادویه ایرانی است، از آن جمله می باشد. پولکی یا نبات زعفرانی نوعی دسر ایرانی به شمار می رود که در مدت زمان کوتاه حدود ۲۰ دقیقه قابل تهیه است.

هر چه مقدار مواد اولیه تهیه پولکی بیشتر باشد، محصول نهایی نیز از حجم بیشتری برخوردار خواهد بود. در صورت مراجعه به مراکز خرید و بازار نبات تهران می توان به خرید نبات و پولکی بدون واسطه و به صورت مستقیم پرداخت.

کارخانه های مختلف کشور از جمله کارخانه نبات قم عرضه کننده مستقیم و بدون واسطه پولکی می باشند. فروش مستقیم واسطه های بین خریدار و
تولید کننده را حذف نموده و به این ترتیب کالای مورد نظر با قیمت ارازن تر به دست مصرف کننده نهایی می رسد.

تهیه ارزان ترین پولکی و نبات در کشور

تهیه ارزان ترین پولکی و نبات در کشورپولکی یکی انواع شیرینی های سنتی ایرانی است که در بسته بندی های مختلف به فروش می رسد. شیره ای که برای تهیه نبات مورد استفاده قرار می گیرد، ماده اولیه تهیه پولکی می باشد که در مدت زمان کوتاه قابل تهیه می باشد.

پولکی یکی از سوغاتی های اصفهان که میزان قند موجود در آن پایین است و می تواند جایگزین مناسبی برای انواع قند به شمار آید.

استفاده از پولکی در کنار انواع چای و سایر نوشیدنی های گرم مانند انواع دمنوش ها می تواند گزینه مناسبی برای صرف یک عصرانه دلنشین و گوارا باشد.

جهت تهیه پولکی و نبات به ارزان ترین روش ممکن می توان به فروشگاه هایی که این محصول را به فروش می رسانند مراجعه نمود. معمولا با خرید زیاد می توان تخفیف های مناسبی از فروشنده دریافت نمود و به این شکل این کالا را با قیمت بسیار ارزان تهیه نمود.

بزرگ ترین بازار فروش پولکی و نبات در تهران

بزرگ ترین بازار فروش پولکی و نبات در تهراننبات نیز یکی دیگر از شیرینی های سنتی ایران است که به طور معمول با چای سرو می شود. از آن جا که طبع نبات گرم است به همین دلیل افزودن نبات به چای موجب ایجاد تعادل شده و سردی چای را کاهش می دهد.

نبات به روش های صنعتی و سنتی در کارگاه های مختلف در تهران و سایر استان های کشور تولید می شود و بزرگ ترین بازار های خرید و فروش نبات در شهر های مختلف عرضه کننده این خوراکی می باشند.

علاوه بر این انواع نبات بسته بندی شده در سوپر مارکت ها نیز به صورت ساده یا طعم دار وجود دارد که مناسب ذائقه های مختلف است. طعم های مختلفی از نبات در کارگاه ها یا کارخانه های صنعتی تولید می شود که طعم زعفرانی رایج ترین شکل و طعم آن می باشد.

در سال های اخیر به منظور استفاده راحت از نبات در هر مکانی، نبات های نی دار نیز تولید می شوند که دیگر نیازی به استفاده از قاشق برای هم زدن آنها وجود ندارد و این امر انگیزه بسیاری از افراد برای خرید نبات نی دار می باشد.

تفاوت های انواع پولکی و نبات در چیست؟

تفاوت های انواع پولکی و نبات در چیست؟طبق منابع و مطالب تاریخی ایرانیان و هندیان نخستین اقوامی بودند که از نبات استفاده می کردند. کلمه نبات یک کلمه عربی است که به معنی گیاه بوده و به روش استفاده مصریان باستان و ایرانیان از گیاهان داروئی اطلاق می شده است.

یکی از مکان هایی که از نبات از گذشته تا کنون استفاده می شود، سفره عقد بوده است و از این منظر نبات نوعی سمبل و نماد شادی و شادمانی در مراسم مختلف به شمار می آید.

نبات از ترکیب محلول آب و شکر و جوشاندن آنها حاصل می شود که باید به سطح مناسبی از غلظت برسد که حالت کریستاله پیدا کند.

در واقع بین نبات و پولکی که یکی از فرآورده های جانبی در تهیه نبات است، تفاوت آن چنانی وجود ندارد و ترکیبات هر دو یکسان می باشند. شاید مهمترین تفاوت این است که نبات به صورت شاخه ای تهیه می شود و پولکی پهن شده و شکل آن متفاوت است. دیگر این که به منظور شکل دهی به نبات نخ در آن به کار برده می شود در صورتی که پولکی فاقد هر گونه نخ می باشد.

طبع نبات و پولکی هر دو گرم است و از این رو برای افراد با طبع سرد بسیار مناسب است و از نفخ شکم نیز جلوگیری می کند.

پرفروش ترین انواع پولکی و نبات در کشور

پرفروش ترین انواع پولکی و نبات در کشور پولکی در طعم های مختلفی مانند زنجبیلی، زعفرانی، کنجدی، نارگیلی، لیمویی و نعنایی تولید شده و برخی از طعم های آن جزء پر فروش ترین های آن به شمار می روند. به عنوان نمونه پولکی و نبات زعفرانی یکی از پر فروش ترین نمونه این تولیدات می باشد.

نبات به اشکال مختلف تولید می شود که هر کدام مشخصات خاص خود را دارد. مثلا شاخه نبات از بلور های نبات تشکیل شده است که به دور یک نخ پنبه ای پیچیده شده اند.

نبات های نی دار نیز از دیگر تولیدات این صنعت است که به ویژه در سال های اخیر بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

از جمله نبات های دیگر می توان به:

 • نبات کاسه ای که به شکل ظرف است.
 • پرده نبات که ترد و نازک است و در ظروف مختلف بسته بندی می شود.
 • پودر نبات که خرده نبات را شامل می شود.
 • تخته نبات که نبات های جدار و کف ظرف را تشکیل می دهد.
 • و نبات صنعتی که در کارخانجات تولید می شود.

اشاره نمود.

فروشندگان پولکی و نبات در کشور

فروشندگان پولکی و نبات در کشورپولکی و نبات دو شیرینی ایرانی هستند که شهرت و آوازه جهانی دارند. اصفهان یکی از مراکز تولید و قطب تهیه انواع پولکی به شمار می رود که بخش قابل توجهی از این محصول توسط گردشگران خارجی خریداری می شود.

در اصفهان که مهد تولید پولکی است استفاده و صرف چای به همراه پولکی سنتی رایج است که در شهر های دیگر نیز کم و بیش رواج دارد. از آن جا که پولکی ترد و شکننده است و قند کمتری دارد، بنابراین بهترین پیشنهاد ممکن برای صرف چای یا انواع دمنوش می باشد. از این رو کسانی که مستعد بیماری دیابت هستند و تمایل کمتری به مصرف قند دارند می توانند از این شیرینی استفاده کنند.

تهیه عمده پولکی و نبات در ایران

تهیه عمده پولکی و نبات در ایرانتهیه پولکی بسیار آسان است و حتی در صورت نیاز به مقدار کم می توان آن را در منزل نیز تهیه نمود. برای تهیه این شیرینی نیاز به موادی مانند:

 • شکر
 • آب
 • سرکه سفید
 • زعفران ساییده
 • کنجد

می باشد که در ابتدا باید شکر را در آب جوش به همراه سرکه و زعفران ریخت و روی حرارت قرار داد. سپس بدون حرکت قاشق فقط دسته شیر جوش را به صورت دورانی و یکنواخت باید تکان داد تا شکر به خوبی در آب ترکیب شود.

پس از قوام آمدن شکر، طعم های مختلف را می توان به آن افزود و آن را در کف یک سینی فویل دار پهن نمود و پس از خشک شدن بسته بندی کرد.

نبات نیز از نظر ترکیبات مشابه پولکی است، اما از آن جا باید به صورت کریستاله و بلوری در آید لازم است که به نخ بسته شده و سپس آماده مصرف شود.

از آن جا نبات و محصولاتی مانند پولکی مورد مصرف زیاد دارند برای تهیه نبات خرید مناسب و ارزان و تامین آن مراجعه به تولید کنندگان و خرید عمده از آنها بهترین روش ممکن می باشد.

خرید و فروش پولکی و نبات در کشور

خرید و فروش پولکی و نبات در کشورشکر، آب، سرکه سفید،  و زعفران ترکیبات اصلی پولکی و نبات را تشکیل می دهند. این محصولات در بسته بندی هایی با وزن های متنوع مانند ۲۵۰ و ۵۰۰ گرمی آماده عرضه به مشتریان سراسر کشور می شود.

عرضه پولکی به سوپر مارکت ها و همچنین شیرینی فروشی ها صورت گرفته و عمده ترین روش های خرید و  فروش آن عبارت است از:

 • خرید و فروش اینترنتی و آنلاین
 • خرید و فروش عمده و کلی
 • خرید و فروش از طریق تولید کنندگان
 • خرید و فروش از طریق نمایندگی های فروش
 • خرید و فروش از طریق سوپر مارکت ها و شیرینی فروشی ها

این روش ها همگی برای خرید و فروش این محصولات به کار برده می شود اما روند کاری و میزان فروش در هر کدام با دیگری متفاوت می باشد.

توزیع یکنواخت پولکی و نبات در ایران

توزیع یکنواخت پولکی و نبات در ایرانپولکی در طعم هایی مانند پولکی نازک زنجبیلی، پولکی عسلی نازک و پولکی نارگیلی و زنجبیلی تهیه شده و توسط شبکه های توزیع از کارگاه تولید نبات اصفهان به سراسر کشور طبق تقاضای هر شهر ارسال می شود.

توزیع یکنواخت این محصولات شامل شبکه سازمان دهی شده ای است که موجب دسترسی به آن در تمامی شهر ها و روستا های کشور و همچنین بازار های خارجی می شود.

بنابراین توزیع کنندگان هم در زمینه توزیع و پخش پولکی و نبات در داخل فعالیت دارند و برخی از آنها در بازار های بین المللی نیز فعالیت وسیع داشته و به صادرات ارقام متنوع و مختلف نبات و پولکی می پردازند.

از آن جا که ایرانیان تمایل به صرف چای با قند دارند از این رو از فرآورده هایی مانند نبات و پولکی نیز استقبال زیادی نموده و از آن برای صرف چای عصرانه و یک دور همی خاطره ساز استفاده می کنند.

پولکی ها به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مناسب هستند و از آن جا که قند کمتری دارند و در دهان دیر تر باز می شوند می تواند با اطمینان خاطر از سوی این افراد مورد استفاده قرار گیرد.


مهندس صادقی

برای سفارش و مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره و فروش

🔹 مجموعه گز شما را به خرید بهترین گزها ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که گز خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
صنایع غذایی آرتا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120518588
شماره تلفن ثابت: 03134454606
شماره فکس: 03134460651
پست الکترونیکی: info@artagaz.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید