🔹 مجموعه گز شما را به خرید بهترین گز ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که گز خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.

سایت خرید و فروش سوهان گزی اصفهان

سوهان یکی از خوشمزه ترین شیرینی جاتی می باشد که ظاهری همانند حلوا داشته و یکی از مواد سازنده آن جوانه گندم است و در مناطق مختلفی از کشور به ویژه در اصفهان تولید می گردد. روش های مختلفی برای تهیه سوهان گزی اصفهان وجود دارد چرا که کارخانه های سازنده این محصول به راه اندازی سایت خرید و فروش سوهان گزی اصفهان پرداخته اند تا به صورت اینترنتی هم به پخش سوهان گزی در کشور بپردازند.

سایت خرید و فروش سوهان گزی اصفهان

انواع سوهان گزی کدام اند؟

انواع سوهان گزی کدام اند؟  انواع سوهان گزی کدام اند؟ آیا انواع این محصولات را می شناسید؟

 سوهان گزی یکی از شیرینی جات مورد علاقه بسیاری از ایرانیان می باشد که به شیوه های مختلفی در کارگاه های شیرینی پزی و کارخانجات سازنده تولید و روانه بازار می گردد.
معمولا از این سوهان ها در مراسم عید باستانی و دید بازدیدها جهت پذیرایی از میهمانان استفاده می نمایند یا زمانی که اعضای خانواده دور هم جمع می شوند و می خواهند چای صرف کنند برای زیباتر نمودن و خوشی لحظه هایشان از این شیرینی خوشمزه به همراه چای استفاده می نمایند و کام خود را شیرین تر می نمایند.
گز و سوهان دو نوع از شیرینی جات با قدمت در کشور می باشند که امروزه با ابتکار تولیدکنندگان این دو شیرینی سنتی در یکدیگر ادغام شده اند و به تولید نمونه ای خوشمزه و خوش طعم به نام سوهان گزی می انجامد.
معمولا در سوهان گزی مواد مختلفی استفاده می شود که از جمله آنها می توان به خلال بادام، پسته، روغن های خوراکی، هل، شکر، عسل، کره، زعفران، آرد گندم و جوانه گندم، آب و … استفاده می گردد که طعم نابی به آن می دهد.
 معمولا سوهان های گزی که در بازار وجود دارد در کارخانجات مدرن و با استفاده از بهترین تجهیزات ساخته می شوند، اما برخی از شیرینی دوستان خود در منازلشان به درست نمودن سوهان گزی مرغوب می پردازند که از جمله شیرینی های دوست داشتنی به شمار می آید.

برخی از انواع سوهان گزی موجود در بازار به شرح زیر می باشند:

 • سوهان گزی کنجدی: در ترکیبات این سوهان گزی کنجد قالب استفاده را دارد و به همین جهت به آن سوهان گزی کنجدی می گویند.
 • سوهان گزی پسته ای: یکی از پرطرفدارترین سوهان گزی به شمار می آید از آنجایی که خلال های پسته در این نوع سوهان ها مورد استفاده قرار گرفته و خون ساز خوبی می باشد به همین جهت بسیار مورد توجه است.
 • سوهان گزی نارگیلی: در این نوع سوهان برای ایجاد طعمی منحصر به فرد از پودر نارگیل استفاده شده است.
 • سوهان گزی زعفرانی: یکی از خوشمزه ترین سوهان ها، سوهان گزی زعفرانی است که تاثیر زیادی در جهت آرامش اعصاب و بالا بردن روحیه دارد.
 • سوهان گزی جوانه گندم:  نمونه ای از سوهان های خوشمزه می باشد که طرفداران زیادی دارد.
 • سوهان گزی هل: در این سوهان گزی دانه های هل را آسیاب نموده و استفاده کرده اند که دارای بوی بسیار مطبوع و طعمی خوش است.
 • سوهان گزی چهار مغز: یکی از پر فایده ترین سوهان ها می باشد که در آن از مغز گردو، پسته، بادام، فندق استفاده شده به طوری که این مغزها را میکس نموده و در خمیر گز به کار می گیرند.

تهیه عمده سوهان گزی در کشور

تهیه عمده سوهان گزی در کشور بسیاری از کارخانجات معمولا برای تامین نیاز مشتریان خود به تهیه سوهان گزی در حجم انبوه می پردازند که می توان طرز تهیه این سوهان های خوشمزه را به صورت زیر بیان کرد:

 • ابتدا خمیری را ایجاد می نمایند که از مخلوط آب با آرد گندم و آرد جوانه گندم بدست می آید و در ابتدا این مخلوط به صورت رقیق است، آن را بر روی حرارت کاملا هم می زنند و سپس بعد از قطع حرارت اجازه می دهند تا مخلوط استراحت کند.

 • دوباره مخلوط را بر روی حرارت قرار می دهند تا به جوش آید و به آن شکر اضافه می نمایند تا به خوبی در موقع جوش در مخلوط حل شود و سپس اجازه می دهند تا مخلوط حاصل خنک شود.
 • در این مرحله به مخلوط ابتدا روغن سپس زعفران و زرده تخم مرغ اضافه می نمایند و عمل هم زدن آن را به طور متوالی تکرار می کنند.
 • حال برای آبگیری مخلوط آن را به دیگ آبگیری منتقل می نمایند و همزدن آن را آنقدر تکرار می نمایند تا آب مخلوط کاملا تبخیر شود و خمیر غلیظی برجا بماند.
  خمیر حاصل شده در که توسط دستگاه همزن به خوبی زده شده است را به سینه غنچه گیر وارد می نمایند و با استفاده از قالب های که وجود دارد و با وسیله ای به نام مشته به خمیر شکل می دهند.
 • حال مواد مختلفی همچون مغز پسته، خلال بادام و … را بر روی آن پخش می نمایند و سوهان را به خنک کننده وارد می کنند تا شکل اصلی خود را بدست آورد. 
 • به همین ترتیب همین مراحل برای گز تکرار شده و آن را با سوهان میکس می نمایند به طوری که بعد از ایجاد سوهان با طرح های مختلف داخل آن را با گز پر می کنند.
  سپس محصول را در بسته بندی های برندهای سازنده یا به صورت فله به بازار عرضه می نمایند.

با توجه به این که افراد زیادی علاقمند به مصرف سوهان گزی دارند و از شیرینی جات مورد پسند آنها به شمار می آید به همین جهت بسیاری از فروشندگان و شیرینی فروش ها و توزیع کنندگان این محصول به تهیه عمده سوهان گزی از برندهای معتبر در کشور می پردازند.
  معمولا خرید عمده این محصولات با توجه به این که در حجم بالای معامله می شود از سوی فروشنده با تخفیفاتی همراه است.

تهیه سوهان گزی در طعم های متنوع

تهیه سوهان گزی در طعم های متنوع سوهان گزی چیست؟ 

سوهان گزی یکی از شیرینی های دوست داشتنی می باشد که از ترکیب نمودن سوهان و گز ساخته می شود و بسیار پرطرفدار می باشد. 

 برخی از شهرها در تولید انواع سوهان، گز و سوهان گزی نسبت به سایر شهر ها سرآمد هستند که از جمله محصولات خوشمزه این شهرها می توان به سوهان گزی قم، سوهان گزی اصفهان، انواع گز، سوهان و سوهان گزی تولید شده در بلداجی را اشاره کرد.

می توان گفت در این شهرها با استفاده از بهترین مواد و تجهیزات به تهیه سوهان گزی در طعم های متنوع می پردازند و به همین جهت انواع سوهان گزی تولید شده در این شهرها از لحاظ قیمت و کیفیت در بازارهای داخلی و خارجی به شهرت رسیده است.

معمولا برای ایجاد طعم های متنوع در سوهان ها از انواع مغزها همچون پسته، بادام، فندق و …  استفاده می شود تا این شیرینی جات علاوه بر طعم لذیذی که دارند ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن را تامین نمایند و جزء شیرینی جات مفید محسوب گردد و خوردن آن برای همه اقشار به خصوص کودکان توصیه شود.

بنابراین برخی از طعم های متنوع سوهان گزی را می توان این طور بیان کرد:

 • سوهان گزی با طعم هل 
 • سوهان گزی با طعم پسته
 • سوهان گزی با طعم نارگیل
 • سوهان گزی با طعم بادام 
 • سوهان گزی با طعم زعفران
 • سوهان گزی باقلوائی

هریک از این سوهان ها با توجه به کیفیت و قیمت مواد استفاده شده در آنها از قیمت های متنوعی نیز برخوردار می باشد و به همین جهت قیمت انواع سوهان گزی یکسان نیست.

تهیه سوهان گزی در شیک ترین بسته بندی ها

تهیه سوهان گزی در شیک ترین بسته بندی ها سوهان گزی نمونه ای از سوهان های محبوب در بازار است که از مخلوط گز و سوهان ساخته شده است و دارای مواد مغذی و طعم لذیذی است.

امروزه کارخانجات سازنده سوهان گزی محصولات خود را با استفاده از روش های سنتی یا مدرن تولید کرده و با کیفیت بالای روانه بازار می نمایند.
معمولا برندهای مطرح در این زمینه برای این که تولیداتشان متمایز از دیگر برندها باشد علاوه بر بالا بردن کیفیت انواع سوهان گزی تولیدی خود به بسته بندی این محصولات توجه ویژه ای می نمایند.

 بنابراین به تولید سوهان گزی با شیک ترین بسته بندی ها می پردازند به طوری که مشتریان با دیدن شیوه بسته بندی این محصولات و نام برند سازنده به خرید این محصولات ترغیب می شود.
از جمله بسته بندی های که برای انواع سوهان های گزی استفاده شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بسته بندی سوهان گزی در ظروف پلاستیکی 
 • بسته بندی سوهان  گزی در ظروف فلزی 
 • بسته بندی سوهان گزی در ظروف فانتزی 
 • بسته بندی سوهان گزی در ظروف چوبی و معرق

بر روی این بسته بندی ها معمولا نام و برند سازنده درج شده است و همچنین ترکیبات مورد استفاده در ساخت سوهان گزی بیان شده است. 

این محصولات همچنین دارای علامت استاندارد هستند که نشان از کیفیت بالایی آنها می باشد. تاریخ تولید و انقضا حک شده بر روی بسته بندی این محصولات از جمله مواردی است که معمولا از سوی خریدار مورد توجه قرار می گیرد.

بسیاری از سوهان های گزی که دارای بسته بندی های معرق چوبی و کنده‌کاری فلزی هستند معمولا به کشورهای مختلف صادر می گردد تا سوهان گزی ایران را به عنوان نمادی از بهترین و اصیل ترین شیرینی جات با کیفیت به سراسر دنیا معرفی نماید.

تجارت سوهان گزی در ایران

تجارت سوهان گزی در ایران سوهان گزی یکی از پر مصرف ترین نوع سوهان در بازار می باشد چرا که این سوهان از مواد مغذی بسیار زیادی تشکیل شده است و با توجه به مواد مختلفی که در تهیه آنها استفاده می شود از طعم های منحصر به فردی نیز برخوردار می باشد.
 بسیاری از تولید کنندگان این محصول با استفاده از روش های نوین و سنتی به تولید انواع سوهان گزی می پردازند تا بتوانند رضایت مشتریان بیشتری را کسب کنند و بدین ترتیب با فروش بالاتر محصولاتشان به سود بیشتری دست یابند.

بنابراین می توان گفت با توجه به این که مردم ایران به انواع شیرینی جات به خصوص سوهان گزی علاقه وافری دارند بنابراین تجارت سوهان گزی در ایران بسیار پرسود می باشد.
بسیاری از کارخانجات سازنده علاوه بر تولید این محصول در زمینه پخش و فروش آن نیز در حال فعالیت هستند و به همین جهت به صورت جزئی و کلی به توزیع این محصول در بازار می پردازند و به سود قابل ملاحظه ای دست می یابند.

از جمله برندهای معتبر می توان به سوهان گزی عسلک اشاره کرد که تولید و پخش سوهان گزی در نمونه های مختلف توانسته است به شهرت خوبی برسد و تجارت سود آوری را داشته باشد.
بنابراین اگر به بازار فروش انواع سوهان و گز سری بزنید سوهان های گزی مختلفی را مشاهده می نماید که به صورت زیر عرضه می شوند:

 • سوهان گزی بدون مغز یا ساده
 • سوهان گزی با مغزهای متنوع

 تهیه این سوهان ها بدین صورت در حقیقت برای این است تا بتوانند پاسخ گو ذائقه ها و سلایق افراد مختلف باشند و رضایت آنها را بدست آورند تا آنها مشتریان ثابت برند سازنده شوند.

همچنین سوهان های ساده از آنجایی که در ساخت آنها از مواد زیادی استفاده نشده است به همین جهت دارای قیمت مناسب تری نسبت به انواع سوهان گزی با مغزهای گوناگون می باشد.

بنابراین اقشار کم درآمد نیز می توانند با خرید سوهان گزی ساده به پذیرایی از مهمانان یا شاد نمودن خانواده خود در مناسبت های گوناگون بپردازند چرا که این سوهان ها از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

عرضه مستقیم سوهان گزی

عرضه مستقیم سوهان گزی امروزه کارخانجات سازنده سوهان گزی با استفاده از روش های مختلف به فروش محصولات خود می پردازند تا مشتریان بتوانند سوهان گزی مرغوب را در کمترین زمان ممکن خربداری نمایند.

از جمله روش های فروش این محصول عرضه مستقیم سوهان گزی می باشد که به شیوه های سنتی و مدرن انجام می گیرد.

بهترین راه عرضه این محصول که با توجه به مزایای که برای مشتریان دارد بسیار مورد استقبال آنها قرار گرفته عرضه اینترنتی سوهان گزی است.

 می توان از مزیت های این روش خرید سوهان گزی به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان مشاهده تنوع شکل ها و طعم های سوهان گزی توسط برندهای سازنده مختلف در کمترین زمان ممکن
 • کاهش قیمت سوهان گزی در این شیوه چرا که محصول به مستقیم از کارخانجات سازنده خریداری می شود و واسطه فروش حذف می گردد.
 • تحویل آسان محصول در کمترین زمان ممکن و در مکان دلخواه خریدار
 • امکان مقایسه قیمت و کیفیت انواع مختلفی از طعم های سوهان گزی در سایت های برندهای گوناگون

حراجی سوهان گزی در کشور

حراجی سوهان گزی در کشور برخی از کارخانجات سازنده سوهان گزی در بعضی از مناسبت ها یا فصول سال به حراج سوهان گزی در کشور می پردازند و بدین ترتیب با قیمت ارزان تری به عرضه انواع سوهان گزی خواهند پرداخت.

حراج سوهان گزی توسط این کارخانجات با استقبال زیاد مشتریان به خصوص شیرینی فروشی ها، فروشگاه عرضه شکلات و سوهان، عموم مردم و … قرار می گیرد.

اما باید مشتریان به هنگام خرید سوهان گزی حراجی به نکات مختلفی توجه نمایند که این نکات به قرار زیر هستند:

 • توجه به رنگ و بو سوهان گزی: معمولا سوهان گزی مرغوب از رنگ قهوه ای روشن، بو و عطر خوشی برخوردار می باشد و پس اگر سوهان گزی بوی ماندگی داشت از خرید آن پرهیز کنید زیرا از زمان تولید آن مدتها گذشته است. 
 • توجه به روغن: سوهان گزی خوب و باکیفیت بر سطح آن هیچ روغنی دلمه نمی بندد پس اگر بر سطح سوهان گزی روغن دلمه بسته باشد باید از خرید آن خودداری نمود.
 • ترد بودن سوهان گزی: یک سوهان گزی خوب بسیار ترد است و اصلا به دندان نمی چسبد و به همین جهت به راحتی می توان آن را تناول کرد.
 • تولید شده توسط برندهای مجاز و معتبر: بهتر است به خرید سوهان های گزی از برندهای معتبر و مجاز پرداخت چرا که این سوهان ها در این کارخانجات با استفاده از تجهیزات مدرن و کاملا بهداشتی تولید می شوند. همچنین ترکیبات استفاده شده در سوهان گزی که توسط برندهای معتبر مصرف می گردد از تازه ترین و با کیفیت ترین مواد می باشد تا کیفیت محصول نهایی یعنی سوهان گزی بالاتر رود.

فروش فله ای سوهان گزی

فروش فله ای سوهان گزی کسانی که به مصرف شیرینی جات مختلفی همچون گز و سوهان علاقمند هستند می توانند با خرید سوهان گزی هر دو این محصولات را به صورت یکجا داشته باشند.

سوهان گزی از آنجایی که دارای مواد و ترکیبات زیادی است از آنتی اکسیدان های قوی برخوردار می باشد که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

همچنین با توجه به طعم های ناب آن می توان گفت در رفع استرس و آرامش اعصاب کمک می کند و با توجه به خاصیت آنتی بیوتیکی که دارد عفونت های بدن را رفع می نماید.

معمولا فروش فله ای سوهان گزی از آنجایی که قیمت کمتری نسبت به سوهان گزی بسته بندی دارد بسیار پر رونق است.

مغزهای همچون پسته، گردو، فندق، بادام از جمله موادی هستند که در ترکیبات سوهان گزی استفاده می شوند و به همین جهت خاصیت خود را حفظ می نمایند و با مصرف سوهان گزی باعث تقویت مو و شادابی پوست خواهند شد.

بنابراین مشتریان طعم های مختلفی از سوهان گزی فله ای را به صورت کیلویی و در کارتن های بزرگ خریداری می نمایند و قیمت آن معمولا برایشان به صورت عمده حساب می گردد.

تفاوت قیمت سوهان گزی بسته بندی و فله از آن جهت است که هزینه های بسته بندی محصول در نوع فله ای برداشته می شود و به همین جهت هیچ ظروفی برای بسته بندی احتیاج نیست و این بر قیمت نهایی سوهان گزی اثر می گذارد.

می توان گفت علاوه بر نوع فله یا بسته بندی محصول عوامل مختلفی بر قیمت نهایی سوهان گزی اثرگذار است که این عوامل به شرح زیر هستند:

 • نوع برند سازنده
 • مواد و ترکیبات استفاده شده در تولید سوهان گزی
 • نوع خرید و فروش سنتی یا اینترنتی سوهان گزی
 • نرخ ارز


مهندس صادقی

برای سفارش و مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره و فروش

🔹 مجموعه گز شما را به خرید بهترین گزها ها دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که گز خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
صنایع غذایی آرتا
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120518588
شماره تلفن ثابت: 03134454606
شماره فکس: 03134460651
پست الکترونیکی: info@artagaz.com